راهنمای خرید کفش مناسب پیاده روی

پیاده روی منظم روزانه در تناسب اندام و پیشگیری از بیماری ها تاثیر زیادی دارد. انتخاب کفش ورزشی مناسب می تواند موجب ترغیب افراد برای پیاده روی و بهبود کیفیت زندگی شود. زندگی سالم با انجام ورزش و تغذیه سالم میسر است. پیاده روی یکی از ساده ترین ورزش هاست که برای همه گروه های سنی پیشنهاد می شود. پوشیدن کفش ورزشی مناسب برای پیاده روی بسیار ضروری است و مانع از مشکلات جسمی بعدی می شود. بهتر است بدانید که برای هر ورزشی کفش تمرینی مناسب طراحی شده و کفش پیاده روی نیز دارای طراحی ویژه ای است. در ادامه به چند راهنمایی کاربردی برای خرید کفش پیاده روی مناسب  اشاره می کنیم.

جنس کفش پیاده روی

کیفیت و جنس کفش های ورزشی مخصوص پیاده روی ، یکی از مهم ترین مواردی است که در هنگام خرید باید به آن توجه نمود . فعالیت های ورزشی- حرکتی و راه رفتن موجب بالا رفتن گردش خون و افزایش سوخت و ساز بدن شده و در طی فعالیت ورزشی ، ورزشکار را دچار تعریق می کند . این تعریق در پا و داخل کفش موجب انتشار باکتری و بوی ناخوشایند می شود. جنس کفش های ورزشی باید از موادی باشد که پا به راحتی بتواند در کفش تنفس کند. گردش هوا در کفش و تنفس خوب پا، به خنک ماندن و تعریق کمتر پا کمک می کند. برخی از برندهای معروف از تکنولوژی های ویژه ای برای قابلیت تنفس کفش استفاده می کنند که برای این منظور مناسب تر هستند.

وزن کفش پیاده روی

وزن کفش ورزشی تاثیر زیادی در کاربرد آن دارد. کارخانه های مختلف ، کفش های متنوعی را برای رشته های مختلف ورزشی طراحی می کنند که دارای جنس و وزن متفاوتی است. استفاده از کفش های سنگین در پیاده روی مناسب نیست و می تواند مانع از قدم زدن راحت و لذتبخش شما شود. کفش پیاده روی باید سبک و راحت باشد تا موجب خستگی زود هنگام در مدت راه رفتن نشود.

 

انعطاف پذیری کفش های پیاده روی

انعطاف کفش ورزشی در خم شدن پنجه پا تاثیر زیادی دارد. کفش های مخصوص پیاده روی باید دارای انعطاف بیشتری باشند تا فشار وارده به پنجه ها کمتر شود.  کفش های نامناسب موجب آسیب و درد در ناحیه پشت ساق پا و تاندون آشیل می شوند. کفش های انعطاف پذیر ورزشی، در حین پیاده روی و دویدن فشار کمتری به پا وارد می کنند. تولید کنندگان این کفش ها در ساخت لایه میانی و زیره کفش از مواد انعطاف پذیر و مناسب استفاده می کنند.

 

ضربه پذیری کفش پیاده روی

طراحی زیره و لایه میانی کفش های مخصوص پیاده روی به گونه ای است که جلوی انتقال ضربات به پا را می گیرد. فشارهای وارده از زمین به پا ،در دراز مدت موجب آسیب به کمر و پا شده و راه رفتن را دشوار می کنند. زیره کفش و لایه میانی آن می توانند فشار حاصل از وزن روی سطح را کم کرده،  از میزان ضربه به پا تا حدود زیادی جلوگیری کنند.

 

راحتی کفش پیاده روی

راحتی در پیاده روی موجب احساس رضایت بیشتری شده و فرد تشویق به راه رفتن مسیر طولانی تری می شود. طراحی کفش های ورزشی باید راحت و مناسب باشد. همیشه از کفش های ورزشی پنجه پهن دارای فضای کافی برای انگشتان پنجه استفاده کنید تا از مشکلات بعدی پیشگیری شود. کفش راحت پا را زخم نمی کند و پنجه ها در کفش خم نمی شوند.

2 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *